Uudised ja teated

« Tagasi

Aasta terviseteo kandidaate oodatakse 22. septembriks

Järva Maavalitsus ja Järvamaa Tervisenõukogu kuulutavad välja konkursi Järvamaa Aasta Tervisetegu 2017. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 22. september.

 

Konkursi eesmärgiks on tunnustada Järvamaal tegutsevat isikut või organisatsiooni, kes on oluliselt kaasa aidanud terviseteadlikkuse tõusule ja tervisedendusele maakonnas. Maavanem Alo Aasma sõnul võib Aasta Tervisetegu olla nii üksikisiku kui ka kollektiivi panus tervisedenduseks või mõnel muul moel tehtud tegu, mis  kujundab  inimeste hoiakuid ja loob eeldused Järvamaa elanikkonna  tervise parendamiseks. „Nagu varasemad aastad on näidanud, on terviseteo tiitli pälvinud nii valminud terviserajatis kui õppeprogramm lasteaias või hoopis täiskasvanutele suunatud kehalise kasvatuse tunnid. Loodetavasti saab kandidaatide ring olema väga lai. Konkursile Aasta Tervisetegu esitatav tervisetegu peab olema tehtud viimase 12 kalendrikuu jooksu," lisas maavanem.

 

Kandidaate sellele tunnustusele võivad esitada kõik Järvamaal tegutsevad organisatsioonid, avalikud institutsioonid ja eraisikud. Vormikohased taotlused esitada elektrooniliselt e-posti aadressile anu.puusepp@jarva.maavalitsus.ee   või kirjalikult aadressil Järva Maavalitsus Rüütli 25 Paide 72713 märgusõnaga  „Järvamaa aasta tervisetegu" 22. septembriks 2017.

 

Terviseteo auhind antakse üle 12. oktoobril Väätsa mõisas toimuval Järvamaa tervisefoorumil.

 

Järva Maavalitsus ja Järvamaa Tervisenõukogu annavad aasta terviseteo auhinda välja juba kaheksandat korda.  Järvamaa aasta tervisetegu 2016 oli kehalise kasvatuse tunnid täiskasvanutele Väätsal, 2015. aastal tervisematkad Järvamaal, 2014. aastal Järva-Jaani Võllaste Disc Golfi  park. 2013. aastal sai tiitli üritustesari "Ravimtaimede kasvatamine ja tundmaõppimine Aravete Lasteaias Mesimumm". 2012. aastal pälvis  auhinna  Järvamaa Koolieelsete Lasteasutuste Juhtide Ühing kogumiku „Järvamaa lasteaedade tervisealased hea praktika näited" koostamise eest. 2011. aasta   terviseteo auhinna sai tervistav õuesõppeaasta Türi Kesklinna Lasteaias.  Esmakordselt anti auhind välja 2010. aastal ja selle sai Roosna-Alliku Põhikooli õpetaja Jaanika Alliksoo allikate matkaraja rajamise eest Roosna-Allikule.

 

Pildil: Konkursi „Järvamaa aasta tervisetegu 2016" võitis  Väätsa Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Ilmar Mõttuse poolt Väätsal läbiviidud kehalise kasvatuse tunnid täiskasvanutele. Terviseteo auhinna andsid  Ilmar Mõttusele üle Järvamaa tervisenõukogu esimees Karit Koller ja maavanem Alo Aasma.

 

Lisatud:

 

Konkursi Järvamaa Aasta tervisetegu statuut

 

Taotlusvorm

 

Lisainfo:

 

Anu Puusepp

haridus-ja sotsiaalosakonna peaspetsialist

385 9606

anu.puusepp@jarva.maavalitsus.ee

 

Teate edastas:

 

Ants Leppoja

kantselei nõunik

385 9642

509 7600

ants.leppoja@jarva.maavalitsus.ee

www.jarva.maavalitsus.ee

www.facebook.com/jarvamaa