Uudised ja teated

« Tagasi

Järvamaa aasta isa 2017 on Marko Alev

2. novembril andsid konkursi „Järvamaa aasta isa" korraldajad Valasti küla Kuriste talu peremehele  Marko Alevile teada, et just tema on valitud Järvamaa aasta isaks 2017. Konkursi auhind antakse Marko Alevile üle Kaitseliidu Järva maleva aastapäevapeol 10. novembril Veskisilla tantsuhallis.

 

Marko Alev on pereisast põllumees, kes koos naisega on üles kasvatanud kaks poega ja tütre. Tänaseks on Markol neli lapselast, kellega saab tihtipeale vanaisa roll proovile pandud. Marko on olnud kogu elu põllumees, pidanud talu ja loomi alates lehmadest kuni suure mahesea farmini välja. Oma isa konkursile esitanud tütar Anni Alev kirjutas, et lapsepõlve meenutavad kõik lapsed naeratades, tuletades meelde isaga veedetud aegu traktoriga põldu kündes või viljavõtu ajal kombainiga sõites. Täna veedab vanaisa samasugust kvaliteetaega sageli lastelastega, olgu tegevuseks kasvõi põldude kündmine, puude ladumine või uue maja ehitamine. Nii lapsed kui ka lapselapsed on saanud isalt/vanaisalt oskuseid näiteks malemängus, teadmised põllutöömasinatest ning turvalise tunde sellest, kuidas isa on alati olemas oma hea nõu ja tarkusega.

 

Lisaks laste kasvatamisele on Markol aega arendada ka Valasti külaelu, olles külavanem juba külaseltsi asutamisest. Aastaid on korraldatud külakokkutulekuid, koristamise talguid, saunaõhtuid ja jaanipäeva tähistamist. Marko Alev on olnud aktiivne kaitseliitlane ja löönud kaasa mitmetes teistes ühistes ettevõtmistes.

 

Järva maavalitsus, Kaitseliidu Järva malev ja Naiskodukaitse Järva ringkond valivad Järvamaa aasta isa juba kolmandat korda. 2015. aastal valiti aasta isaks Paide Päästekomando pealik Valeri Ivanov. Möödunud aastal sai kõrge tunnustuse osaliseks Ambla Spordiklubi juhatuse esimees ja treener Reimo Kaasiku.

 

Teate koostas ja pildistas:

 

Ants Leppoja

Järva maavalitsuse kantselei nõunik

385 9642

509 7600

ants.leppoja@jarva.maavalitsus.ee

www.jarva.maavalitsus.ee

www.facebook.com/jarvamaa