Uudised ja teated

« Tagasi

Avanes suurepärane võimalus teha teoks oma kingideed Eesti Vabariigi juubeliks

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkond andsid teade, et avatud on  taotlusvoor, mis pakub väiketoetusi vabariigi 100. aastapäevaks mõeldud kingituste teostamiseks. Taotlemise tähtaeg on 6. juuni.

 

Järva maavanema Alo Aasma ütles, et see on ammu oodatud uudis, sest viimastel nädalatel on Järvamaal tulnud avalikuks päris mitu vahvat ideed, kuidas EV 100 sündmusi erinevates kogukondades tähistada.   Näiteks Paide Püha Risti kiriku oreli ehitab Eesti 100. sünnipäevaks lõpuni valmis oreli ehitanud meistri Tannil Kriisa lapselaps Hardo Kriisa. Mitmes Järvamaa paigas jätkub hoonete kaunistamine erinevate kunstiteostega. Suvel valmib Roosna-Allikul maisipõllule maisilabürint Järvamaa kontuur koos peamiste maanteede, vallakeskuste ning vaatamisväärsustega, mis pakub võimaluse alates juulikuu teisest poolest maisilabürindis liikudes Järvamaaga tutvuda.  EV100 juubeliperioodi ajal toimub Järva-Jaanis kolmel aastal järjest Eestis ainulaadne discgolfi maraton. Tänavusele 100 korviga maratoni rajale oodatakse 300-400 discgolfi sõpra. 20 km pikkuse raja läbimiseks kulub terve päev ning selle jooksul möödutakse Järva-Jaani alevis enamusest olulistest objektidest või asutustest. Müüsleri ja Köisi külad kavatsevad välja anda külade albumi jne. Paide kavatseb kinkida 100 Paide Tali õunapuud, tähistada suurejoonelisemalt 100 aasta möödumistiseseisvusmanifesti ettelugemisest, Türi kaunistada ja ilmestada linnapilti, avatakse fotonäituseid ning antakse välja raamatuid

 

Maavanem Alo Aasma ütles, et Kodanikuühiskonna sihtkapitali ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna avatud taotlusvoor  suurepärane võimalus igas külas või kogukonnas teha midagi, mis veel kaua-kaua võiks meenutada Eesti vabariigi 100 sünnipäeva juubelipidustusi.

„Andke kindlasti ka maavalitsusel oma kingiideedest teda, sest väga hea idee toestamine võib sageli nõuda ka ühiseid jõupingutusi. Oleme valmis neid toetama ning koostama ka maakondliku ülevaate, mis Järvamaal vabariigile kavas kinkida on," lisas maavanem.

 

Taotlusvooru infot vaata siit http://kysk.ee/ev100-vp17

 

Lisainfo:

 

Annely Erm

haridus-ja sotisaalosakonna peaspetsialist

385 9611

annely.erm@jarva.maavalitsus.ee

 

Teate koostas:

 

Ants Leppoja

kantselei nõunik

385 9642

509 7600

ants.leppoja@jarva.maavalitsus.ee

www.jarva.maavalitsus.ee

www.facebook.com/jarvamaa